Shadowboard-kaappi ikkunallisilla ovilla 2000/SB mm 2000/sb mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Shadowboards-tauluille nro 928220 koossa 115, 176, 200, 250. Ohjauskiskoihin voidaan taivuttaa pysäytinkorvake eri Shadowboard-syvyyksille sopivaksi.
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla. Sisältää 5 sinkittyä hyllytasoa ja maalatut ohjauskiskot.
Shadowboards-kaappi varustuksella 40×20G.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsiniset RAL 5005 jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi hyllyineen.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpenkkiä kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Epäasianmukainen käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Sopii
Shadowboardeille nro 928220 koot 115, 176, 200, 250. Ohjainkiskoihin voidaan taivuttaa pysäytin eri Shadowboard-syvyyksien mukaan.
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko. Mukana 5 sinkittyä hyllytasoa maalatuilla ohjainkiskoilla.
Shadowboard-kaappi varustuksella 40×20G.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi mukaan lukien hyllyt.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 5 |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 105 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9441632000/SB |
|---|---|
| EAN | 4062406073497 |