Seinäkaappi, täyspeltiovet
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Takaseinässä □ 9×9 mm:n rei’itys 37 mm:n jaolla GARANT easyFix -koukkujen ja -pidikkeiden kiinnittämistä varten. Lukittava 2K-Haptoprene-kahvalla ja tappisylinterilukolla. Pyynnöstä saatavana myös umpitakaseinällä. Kaapeliläpivienti kaapin yläpuolella.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja kiinnitystarvikkeet.
Huomautus
Eri seinät voivat vaatia erilaisia kiinnitystarvikkeita. Asiakkaan on selvitettävä tämä ennen käyttöä. Erilliset hyllyt ks. nro 943914.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tasaisella alustalla.
- Varmista kaappi ehdottomasti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllyjen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisissa tiloissa.
Malli
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Takaseinässä □ 9×9 mm -rei’itys 37 mm jaolla GARANT easyFix -koukkujen ja pidikkeiden kiinnitystä varten. Lukittava 2K-Haptoprene-kahvalla ja tappisylinterilukolla. Saatavana pyynnöstä myös umpitakaseinällä. Kaapeliläpivienti kaapin yläosassa.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllytason ja kiinnityselementit.
Huomautus
Eri seinärakenteet voivat vaatia erilaisia kiinnityselementtejä. Asiakkaan on selvitettävä tämä ennen käyttöä. Erilliset hyllyt, ks. nro 943914.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 250 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Seinäkaappi |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 65 kg |
| Tehokas korkeus | 445 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 16 |
| Comfortclose | ei |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 65 kg |
| Syvyys | 400 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 18 kg |
| Korkeus | 600 mm |
| Tehokas syvyys | 325 mm |
| Sisäleveys | 450 mm |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 943901 |
|---|---|
| EAN | 4062406136123 |