Seinäkaappi ikkunaovilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Takaseinässä □ 9×9 mm -rei’itys 37 mm jaolla GARANT easyFix -koukkujen ja pidikkeiden kiinnitystä varten. Lukittavissa 2K-Haptoprene-kahvalla ja tappisylinterilukolla. Pyynnöstä voidaan toimittaa myös umpitakaseinällä. Kaapeliläpivienti kaapin yläpuolella.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja kiinnitystarvikkeet.
Huomautus
Eri seinät voivat vaatia erilaisia kiinnitystarvikkeita. Asiakkaan on selvitettävä tämä ennen käyttöä. Erilliset hyllyt ks. nro 943914.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntymisalue vapaana. Pidä ovet ja vetolaatikot suljettuina.
- Vetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Kaappi on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, vetolaatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin, vetolaatikoiden tai hyllyjen päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Takaseinä, jossa □ 9×9 mm -perforointi 37 mm jaolla GARANT easyFix -koukkujen ja pidikkeiden kiinnitystä varten. Lukittavissa 2K-Haptoprene-kahvalla tappisylinterilukolla. Saatavissa pyynnöstä myös umpinaisella takaseinällä. Kaapeliläpivienti kaapin yläosassa.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi, sis. hyllyt ja kiinnityselementit.
Huomautus
Eri seinät voivat vaatia erilaisia kiinnityselementtejä. Asiakkaan on selvitettävä tämä ennen käyttöä. Erilliset hyllyt ks. nro 943914.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 250 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Seinäkaappi |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 65 kg |
| Tehokas korkeus | 445 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 16 |
| Comfortclose | ei |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 65 kg |
| Syvyys | 400 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 31 kg |
| Korkeus | 600 mm |
| Tehokas syvyys | 325 mm |
| Sisäleveys | 950 mm |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 943903 |
|---|---|
| EAN | 4062406136178 |