Järjestelmähyllykaappi kääntöovilla, kokonaan teräslevystä, varustettu varastolaatikoilla 2000 mm 2000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Garant gridline
- Tuotenumero
- G9442212000
- Varastotilanne
- 2kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllykaappi varustuksella 40×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla. Kääntöovet kokonaan peltiä, varustettu pidikepaneeleilla avointen säilytyslaatikkojen sekä GARANT easyFix -koukkujen ja -pidikkeiden kiinnittämistä varten. Varustettu hyllytasoilla ja avoimilla säilytyslaatikkoilla.
6 kpl hyllytasoja, kantavuus 65 kg.
3 kpl hyllytasoja, kantavuus 100 kg.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja näkyvät säilytyslaatikot.
Huomautus
Kantavuus per ovi: 8 kg.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Varustelu taulukon mukaisesti
säilytyslaatikkojen määrä: 36 kpl nro 963321 koko SB6; 51 kpl nro 963321 koko SB5; 18 kpl nro 963321 koko SB4; 16 kpl nro 963321 koko SB3Z
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllykaappi varustuksella 40×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Kokonaan teräslevystä valmistetut kääntöovet, joissa on pidiketaulut avointen säilytyslaatikkojen sekä GARANT easyFix -koukkujen ja -pidikkeiden kiinnitystä varten. Varustettu hyllytasoilla ja avoimilla säilytyslaatikkoilla.
6 kpl hyllytasoja, kantavuus 65 kg.
3 kpl hyllytasoja, kantavuus 100 kg.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja näkyvät säilytyslaatikot.
Huomautus
Kantavuus per ovi: 8 kg.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | hyllykaappi |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 9 |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Kaapin etulevyt | kokonaan peltiovi |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 151 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9442212000 |
|---|---|
| EAN | 4062406073503 |