Hyllykaappi, jossa ovet kokonaan peltiä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllykaappi varustuksella 30×11G.
Hyllytasot voidaan asentaa 25 mm:n jaolla.
Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvoilla, joissa on tappisylinterilukko.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja näkyvät säilytyslaatikot.
Huomautus
- Yksittäiset avoimet säilytyslaatikot, katso nro 963321.
- Yksittäiset hyllytasot, katso nro 944061, 944065.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Varustuksen taulukkokäyttö
säilytyslaatikoiden määrä: 12 kpl nro 963321 koko SB6, 12 kpl nro 963321 koko SB5, 12 kpl nro 963321 koko SB4
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntymisalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilyttämiseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilyttämiseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omatoimisesti.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Hyllykaappi, varustelu 30×11G.
Hyllytasot voidaan asentaa 25 mm jaolla.
Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja näkyvät säilytyslaatikot.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 500 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 80 kg |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 4 |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 11 |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan pellistä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 80 kg |
| Syvyys | 275 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 47 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 944003 |
|---|---|
| EAN | 4062406073381 |