VyötakkI Highline liuskekivenharmaa / musta
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Raikas ja moderni kolmivärinen Highline-mallisto korkealaatuisesta kangaslaadusta, joka ei kutita eikä kutistu. Kontrastiväri erittäin kulutuskestävästä canvaskankaasta. Kestävä kolminkertaisen tikkauksen ansiosta kaikissa kuormitetuissa kohdissa. Paljon käytännöllisiä yksityiskohtia, esim. matkapuhelin- ja mittatikku-/mittanauhataskut sekä säädettävä vyötärönympärys.
Vyötakki, jossa selässä liikkumavara-aukot ja vyötäröllä resori parhaan käyttömukavuuden takaamiseksi.
- Kaksi rintataskua läpällä ja tarrakiinnityksellä.
- Peitetty vetoketju edessä.
- Matkapuhelintasku vasemmassa hihassa.
- Kaksi päälle ommeltua sivutaskua.
- Säädettävä kalvosin tarrakiinnityksellä.
Huomautus
Takki värikombinaatiossa ruiskukansininen / laivastonsininen numerolla 091311.
Katso maasi kokotaulukko tai tekniset tiedot sopivien kokojen osalta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtakki |
|---|---|
| Kankaan koostumus | 35 % puuvillaa; 65 % polyesteriä |
| Pesu | 60 °C kirjopesu |
| Materiaalipaino / kudostiheys | 285 g/m2 |
| Väri | liuskeharmaa / musta |
| Vaatteet, standardi | UV-standardi 801; Oeko-Tex Standard 100 |
| Valkaisu | ei saa valkaista |
| Kuivaus | rumpukuivaus hellävaraisesti (matala lämpötila) |
| Aisaparit | kuuma, enintään 200 °C |
| Kemiallinen puhdistus | Pesu perkloorieteenillä |
| Sarja | Highline |
| Erikoispalvelu | Tekstiilin esikäsittely |
| Sukupuoli | Miesten |
| Matkapuhelintaskun sijoitus | vasemmassa hihassa |
| Piilotettu lukituslista | kyllä |
| Läpällisten ja tarrakiinnitteisten rintataskujen lukumäärä | 2 |
| Vyötärönauha | kuminauha vyötäröllä |
| Koko fr | 54L |
| Hihansuu | säädettävä tarrakiinnitteinen hihansuu |
| Joustolaskos selässä | kyllä |
| Takin neppari | Vetoketju |
| Sivutaskut | asennettu |
| Sivutaskujen lukumäärä | 2 |
| Vakiokoko de | 118 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 091312 |
|---|---|
| EAN | 4030913068190 |