Katkaisu- ja jiirisaha KGS315P Kgs315p
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Katkaisu- ja jiirisaha, jossa vetotoiminto ja nopeudensäätö.
Toimitussisältö
Kovametalliterä (84 hammasta), 2 integroitua pöydän jatketta, materiaalipuristin, sovitekappale 35/58 mm.
Huomautus
Sopiva pyörösahanterä löytyy nro 584004 – 593930.
Rakenne
- Suuri leikkauskapasiteetti jopa 320×120 mm 90 asteessa.
- Maksimaalinen joustavuus sahauksessa kaksipuoleisesti kääntyvän pöydän ja kaksipuoleisesti kallistettavan sahapään ansiosta.
- Nopeudensäätö laajennettuja käyttökohteita varten, esim. alumiiniprofiilien ja muovin sahaamiseen.
- Metabo Quick työkaluttomaan sahanterän vaihtoon.
- Pehmeä käynnistys turvalliseen käyttöön sekä moottorin ja vaihteiston pitkään käyttöikään.
- Valtava leikkuuteho erittäin tehokkaan yleismoottorin ja suuren sahanterän ansiosta.
- Suuri leikkauskapasiteetti vetotoiminnon ansiosta leveille työkappaleille.
- Helppo kuljetus ergonomisten kantokahvojen ja sahapään lukituksen ansiosta.
- Optimaalinen lastunpoisto toisen imupisteen avulla suoraan leikkauskohdassa.
- Vario-Constamatic (VC) -täysaaltosähköohjaus materiaalille sopiville kierrosluvuille, jotka pysyvät lähes vakioina kuormituksessa.
- Nopea ja tarkka yleisten kulmien säätö lukituspisteiden avulla.
- Korkeat, sivusuunnassa säädettävät vasteet turvalliseen sahaukseen.
- Pikakiristin työkappaleen turvalliseen kiinnitykseen ylhäältä tai edestä.
- Integroidut ulosvedettävät pöydän jatkeet painevaletusta alumiinista.
- Syvyysrajoitin urien helppoon tekemiseen.
- Kaikki asteikot ja hallintalaitteet ovat nähtävissä ja käytettävissä intuitiivisesti työasennosta.
Rakenne
Katkaisu- ja jiirisaha vetotoiminnolla ja nopeudensäätimellä.
Toimitussisältö
Kovametallisahanterä (84 hammasta), 2 integroitua pöydän jatketta, materiaalipuristin, sovite 35/58 mm.
Huomautus
Sopiva pyörösahanterä löytyy numeron 584004 – 593930 alta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Paino | 27,2 kg |
| Valmistajan merkintä | KGS 315 Plus |
| Enimmäiskierrosluku: | 4100 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1600 W |
| Sahanterän ⌀ | 315 mm |
| Suurin sahaussyvyys 45° | 76 mm |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 120 mm |
| Suurin kallistuskulma oikealle | 46 astetta |
| Suurin jiirikulma vasemmalle | 47 astetta |
| Suurin kallistuskulma vasemmalle | 46 astetta |
| Suurin jiirikulma oikealle | 60 astetta |
| Sahanterän reiän ⌀ | 30 mm |
| Leveys | 765 mm |
| Pituus | 950 mm |
| Korkeus | 365 mm |
| Leikkausleveys | 320 / 223 mm |
| Kaapelin pituus | 2,1 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078193KGS315P |
|---|---|
| EAN | 4003665505671 |