Pyörösahanterä trapetsi–tasahammastus INOX
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
HM-hampailla, tarkkuusmalli lujalla terärungolla, ääntä vaimentava. Reilusti mitoitetut HM-leikkuusärmät, jotka voidaan teroittaa usein.
Käyttötiedot
Yleissahanterä ruostumattoman teräksen työstöön katkaisu- ja jiirisahoilla. Ongelmaton putkien, levyjen, profiilien ja täysmateriaalin katkaisu. Soveltuu myös teräs- ja NE-materiaaleille. Ei sovellu valuraudalle. Vähäinen purse, nopea leikkaus ilman jäähdytystä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HM |
| Sopii materiaalille | INOX |
| Hampaiden lukumäärä | 72 |
| Terän halkaisija d | 305 mm |
| Reiän ⌀ | 25.4 mm; 25.4 mm; 25.4 mm |
| Sahausleveys b | 2,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 584004 |
|---|---|
| EAN | 4045197883728 |