Akkukäyttöinen iskuporakone/ruuvinväännin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Boschin akkukäyttöinen iskevä ruuvinväännin erittäin vaativiin ruuvaus-, poraus- ja iskuporaussovelluksiin.
- Electronic Cell Protection (ECP) suojaa akkua ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Electronic Motor Protection (EMP) suojaa moottoria ylikuormitukselta.
- Mekaaninen vääntömomentin katkaisu useassa portaassa.
- Käytännöllinen vyöklipsi (ei 070104).
- Sisäänrakennettu LED-valaistus, akun varaustilan ilmaisin.
- Pikaistukka.
Kestävä johdoton porakone-/ruuvinväännin tehokkaalla moottorilla.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl 18 V / 3,0 Ah litiumioniakkuja, laturin ja L-BOXXin.
Huomautus
Sopivia vara-akkuja ja latureita on saatavana nro 073851 ja 073866 alkaen.
Suoritus
Moottorijarrulla.
Etu
Electronic Motor Protection.
Ominaisuudet
Boschin akkukäyttöinen iskuruuvinväännin erittäin vaativiin ruuvaukseen, poraukseen ja iskuporaukseen.
- Electronic Cell Protection (ECP) suojaa akkua ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Electronic Motor Protection (EMP) suojaa moottoria ylikuormitukselta.
- Mekaaninen vääntömomentin katkaisu useissa portaissa.
- Käytännöllinen vyöklipsi (ei mallissa 070104).
- Sisäänrakennettu LED-valaistus, akun varaustilan ilmaisin.
- Pikaistukka.
Kestävä akkuruuviväännin tehokkaalla moottorilla.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl 18 V / 3,0 Ah litiumioniakkuja, laturi ja L-BOXX.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numeroilta 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 21 Nm |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 35 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | 2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | 4-napainen DC-moottori |
| Tyypillinen käyttö | Keskitaso |
| Maksimivääntömomentti, kova | 55 Nm |
| Paino | 1.5 kg |
| Valmistajan merkintä | GSB 18V-21 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 480 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1800 min-1 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Sopii materiaalille | Muuraus; Betoni; Kivi; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070105 |
|---|---|
| EAN | 3165140979436 |