Johdoton iskuporakone/ruuvinväännin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Bosch-akkukäyttöinen iskuväännin erittäin vaativiin ruuvaus-, poraus- ja iskuporaussovelluksiin.
- Electronic Cell Protection (ECP) suojaa akkua ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Electronic Motor Protection (EMP) suojaa moottoria ylikuormitukselta.
- Mekaaninen vääntömomentin katkaisu useassa portaassa.
- Käytännöllinen vyöklipsi (ei 070104).
- Sisäänrakennettu LED-valo, akun varaustilan näyttö.
- Pikaistukka.
Kestävä ja helppokäyttöinen johdoton ruuvinväännin, paino vain 1 kg.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl litiumakkuja, laturin ja kuljetuslaukun.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numeroilta 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 15 Nm |
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 10.5 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 19 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah; 2 Ah; 2 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 10 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | <2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | harjallinen |
| Tyypillinen käyttö | Keskitaso |
| Maksimivääntömomentti, kova | 30 Nm; 30 Nm; 30 Nm |
| Paino | 1 kg |
| Valmistajan merkintä | GSB 12V-15; GSB 12V-15; GSB 12V-15 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 380 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1300 min-1 |
| Akun jännite | 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1 - 10 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Sopii materiaalille | Betoni; Puu; Kivi; Teräs; Muuraus; Betoni; Puu; Kivi; Teräs; Muuraus; Betoni; Puu; Kivi; Teräs; Muuraus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070104 |
|---|---|
| EAN | 3165140995955 |