Akkukäyttöinen iskuvasarapora-/ruuvinväännin ProCORE
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Boschin akkukäyttöinen iskuporakone-/ruuvinväännin erittäin vaativiin ruuvaus-, poraus- ja iskuporaussovelluksiin.
- Electronic Cell Protection (ECP) suojaa akkua ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Electronic Motor Protection (EMP) suojaa moottoria ylikuormitukselta.
- Mekaaninen, useassa portaassa toimiva vääntömomentin katkaisu.
- Käytännöllinen vyöklipsi (ei 070104).
- Sisäänrakennettu LED-valaistus, akun varaustilan ilmaisin.
- Pikaistukka.
Varustettu hiiliharjattomalla EC-moottorilla.
KickBackControl automaattisella poiskytkennällä jumiutumistilanteessa sekä ainutlaatuinen tarkkuuskytkin. Kompakti rakenne, erittäin lyhyt pään pituus (vain 184 mm) takaa erinomaisen käsiteltävyyden (koko GSB1890C), mikä tekee siitä täydellisen ahtaisiin tiloihin. Mahdollisuus jälkiasentaa Connectivity-moduuli.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl ProCORE 18 V / 4,0 Ah litiumioniakkuja, laturin ja L-BOXXin.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numerosta 073851 – numeroon 073866.
Rakenne
Vaihdettava tarkkuuskytkin, joka estää ylikierroksia, kun tietty vääntömomentti saavutetaan, ja vähentää siten kytkimen kulumista ja siitä aiheutuvaa melua.
Moottorijarrulla.
Rakenne
Boschin akkukäyttöinen iskuruuvinväännin erittäin vaativiin ruuvaukseen, poraukseen ja iskuporaukseen liittyviin töihin.
- Electronic Cell Protection (ECP) suojaa akkua ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Electronic Motor Protection (EMP) suojaa moottoria ylikuormitukselta.
- Mekaaninen vääntömomentin katkaisu useissa portaissa.
- Käytännöllinen vyöklipsi (ei 070104).
- Sisäänrakennettu LED-valo, akun varaustilan ilmaisin.
- Pikaistukka.
Varustettu harjattomalla EC-moottorilla.
KickBackControl automaattisella pysäytyksellä jumitustilanteessa sekä ainutlaatuisella tarkkuuskytkimellä. Kompakti rakenne, erittäin lyhyt runkopituus (vain 184 mm) täydelliseen käsiteltävyyteen (koko GSB1890C), mikä tekee siitä ihanteellisen ahtaisiin tiloihin. Mahdollisuus jälkiasentaa Connectivity-moduuli.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl ProCORE 18 V / 4,0 Ah litiumioniakkuja, laturin ja L-BOXXin.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät nro 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 36 Nm |
|---|---|
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 11.8 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 68 mm |
| Akkukapasiteetti | 4 Ah; 4 Ah; 4 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 13 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | 1,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | hiiliharjaton moottori |
| Tyypillinen käyttö | Strong |
| Maksimivääntömomentti, kova | 64 Nm; 64 Nm; 64 Nm |
| Valmistajan merkintä | GSB 18V-90 C; GSB 18V-90 C; GSB 18V-90 C |
| Energiansyöttö | verkkokäyttöinen |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 2100 min-1 |
| Pakkaus | järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Suurin iskutaajuus | 28500 min-1; 28500 min-1; 28500 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070106 |
|---|---|
| EAN | 4059952617343 |