Akkukäyttöinen iskevä porakone-/ruuvinväännin ilman akkua ja laturia
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Akkukäyttöinen iskuporakone/-ruuvinväännin ilman akkua, laturia.Rakenne
Moottorijarrulla.
Etu
Erittäin lyhyt rungon pituus, vain 184 mm.
Rakenne
Boschin akkukäyttöinen iskuväännin erittäin vaativiin ruuvaus-, poraus- ja iskuporaussovelluksiin.
- Electronic Cell Protection (ECP) suojaa akkua ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Electronic Motor Protection (EMP) suojaa moottoria ylikuormitukselta.
- Mekaaninen, monivaiheinen vääntömomentin rajoitus.
- Käytännöllinen vyöklipsi (ei 070104).
- Integroitu LED-valaistus, akun varaustilan ilmaisin.
- Pikaistukka.
Varustettu hiiliharjattomalla EC-moottorilla.
Toimitussisältö
Ei sis. akkua, ei sis. laturia ja toimitus L-BOXXissa.
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit löytyvät numeroilta 073851–073866.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone/-ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 31 Nm |
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 8 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 38 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 10 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | 2,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | hiiliharjaton moottori |
| Tyypillinen käyttö | Strong |
| Maksimivääntömomentti, kova | 60 Nm |
| Paino | 1,8 kg |
| Valmistajan merkintä | GSB 18V-60C |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 600 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1900 min-1 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1,5–13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Sopii materiaalille | Puu; Muuraus; Betoni; Kivi; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070113 |
|---|---|
| EAN | 3165140867337 |