Sisäpuolinen hienomittalaite, HM ilman mittakelloa SU 35–60 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Itsekeskittyvä kaksipistemittain jousitetulla keskittymislevyllä. Mittakärjen liike on kevyesti käyvä ja tarkasti syötettävissä rengassegmentillä. Eri ⌀-mittojen asetus tapahtuu kiinteillä, vaihdettavilla mittakärjillä. Kovametallipinnoitettu mittakärki. Mittalaitteen pidin käsi- ja ympäristölämpötilasuojalla.
SU sisäpuolinen hienomittalaite, kiinteät mittakärjet kovametallia.
Käyttötiedot
Sopii reikien ⌀-mitan, pyöreyden ja sylinterimäisyyden tarkkaan mittaukseen sekä sisäprofiilien mittaukseen.
Toimitussisältö
Sisäpuolinen hienomittalaite kokonaisena (ilman mittakelloa).
Lisävarusteet
Pidennykset suuriin mittaussyvyyksiin nro 435142, hienomittakello nro 434674, digitaalinen hienomittakello nro 434671, vasenkätinen mittakello nro 434807 koko 10, digitaalinen mittakello nro 434322, asetusrenkaat nro 484030.
Huomautus
Hienomittakelloa käytettäessä tarvitaan lisäpidennys nro 434920 dim 10 tai mittakärki nro 434900 dim 16. Toimitukset mittausalueelle aina 800 mm asti pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | C4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 2-pisteen sisäpuolinen tarkkuusmittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Mittausalue | 35–60 mm |
| Mittaussyvyys | 180 mm |
| Mittalevyjen määrä | 3 |
| Mittakärkien lukumäärä | 6 |
| Toistotarkkuus ilman mittakelloa | 0.5 µm |
| Keskiölaatan leveys | 28 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43505035-60 |
|---|---|
| EAN | 2050001040046 |