Vipumittakello, mittakärjen pituus 14,5 mm 0,4/40 mm 0,4/40 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat vipumittakellot, joiden mittakoneisto on upotettu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, tukeva rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
1/100-lukemalla.
GARANT – rubiinilaakeroitu mittakoneisto kovametallisella mittapallolla. Erittäin tarkka mittavarren laakerointi, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoisvarusteet
Nelikulmapidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mitta-arvon kääntöalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 14.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4361900,4/40 |
|---|---|
| EAN | 4045197422088 |