Vipumittakello mittakärjen pituus 12,5 mm 0,07/40 mm 0,07/40 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tarkat vipumittakellot kätevässä, vankassa rakenteessa. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Luku 1/1000.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sisältää kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelio pidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärki kovametalli- tai rubiinikuulalla saatavissa pyynnöstä.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Luku 0,002/0,001 − poikkeama-alue fe 2 µm, kokonaispoikkeama-alue fges 3 µm, mittausarvon kääntymäalue fu 2 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipukellomittari |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausvoima | 0,2 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,07 mm |
| Kärjen pituus | 12.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 3 µm |
| Poikkeama-alue fe | 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4364240,07/40 |
|---|---|
| EAN | 2050001709103 |