Vipukello, mittakärjen pituus 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
2/1000-lukema.
Erittäin tarkat vipukellot, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittauskoneisto; kätevä ja tukevarakenteinen. Runko ja lohenpyrstö ovat valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
GIROD − Rubiinilaakeroitu mittauskoneisto kovametallisella mittapallolla. Tukeva runko, ei reagoi magneettikenttiin.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinipallolla on helppo tilata osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Lukema 0,002/0,001 − poikkeama-alue 2 µm, kokonaispoikkeama-alue 4 µm, mittausarvon kääntymäalue 2 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipukello |
| Pakkaus | Vakaa laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 12.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 4 µm |
| Poikkeama-alue fe | 2 µm |
| Hystereesivirhe fu | 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436250 |
|---|---|
| EAN | 2050001709110 |