Vipukellomittari, mittakärjen pituus 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat vipukellomittarit, joissa mittakoneisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
1/100-lukemalla.
GIROD – rubiinilaakeroitu mittakoneisto, mittakuula kovametallia. Vankka runko, ei reagoi magneettikenttiin.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Lisävarusteet
Nelikantapidike nro 436511, keskityspidike nro 436512, nivelmittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätietoa DIN 2270: Lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon kääntöalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 12.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110° |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436200 |
|---|---|
| EAN | 2050001040039 |