Vipumittakello Tesatast, mittakärjen pituus 36,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot pitkällä mittakärjellä. 1/100-lukema.
Erittäin tarkat vipumittakellot, mittauskoneisto ruostumattomaan teräkseen laakeroitu; kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
TESA – rubiinilaakeroitu mittauskoneisto, kovametallista valmistettu mittapallo. Vankka, yksiosainen runko, antimagnettinen.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittalaitteena nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Erikoisvarusteet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätieto DIN 2270: lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon suunnanvaihtoalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Keinuindikaattori |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,06 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,25 mm |
| Kärjen pituus | 36,53 mm |
| Kotelon ⌀ | 29 mm |
| Kääntöalue | 2×120 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 13 µm |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436225 |
|---|---|
| EAN | 7630041110470 |