Vipukello Tesatast, mittakärjen pituus 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat vipukellot, joissa mittakoneisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö ovat valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Lukema 1/100.
TESA – rubiinilaakeroitu mittakoneisto, HM-mittapallolla. Vankka yksiosainen runko, antimagnetinen.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittalaitteeksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden suuntaukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Lisävarusteet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätieto DIN 2270: lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon palautusalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 11,8 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×120 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436205 |
|---|---|
| EAN | 7630041110463 |