Vipumittakello Tesatast, mittakärjen pituus 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
2/1000-luku.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittakoneisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen, kätevä, tukeva rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
TESA – rubiinilaakeroitu mittakoneisto, mittapallo kovametallia. Tukeva yksiosainen runko, antimagnetinen.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittarina nimellismitasta poikkeaman tarkastamiseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden suuntaukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvike
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Luku 0,002/0,001 – poikkeama-alue 2 µm, kokonaispoikkeama-alue 4 µm, mittausarvon kääntymisalue 2 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,1 mm |
| Kärjen pituus | 11.8 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×120 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 3.5 µm |
| Poikkeama-alue fe | 2.7 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436252 |
|---|---|
| EAN | 7630041110500 |