vipumittakello, pieni malli
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot, joissa pitkä mittauskärki. Lukema 1/100.
Runko ilman tukiprismoja. Mittaussuunnan vaihtovipu. Kiinteästi ruuvattu kiinnitysvarsi.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittakoneisto; kätevä ja tukevarakenteinen. Runko ja lohenpyrstöohjain ovat yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mitutoyo − Jalokivilaakeroitu mittakoneisto, kovametallinen mittauskuula. Ei herkkä magneettikentille.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoisvarusteet
Neliskantpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Lukema 0,01 − Poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon kääntymisalue 3 µm.
Rakenne
Vipumittakellot pitkällä mittakärjellä. 1/100-lukemalla.
Runko ilman pitoprismoja. Suunnanvaihtovipu mittaussuunnan muuttamiseen. Kiinteästi ruuvattu kiinnitysvarsi.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittamekanismi on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä ja tukeva rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin jäykän taivutusta vastaan. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mitutoyo – jalokivilaakeroitu mittamekanismi ja kovametallinen mittakuula. Ei herkkä magneettikentille.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittalaitteena nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikanttikiinnitin nro 436511, keskityskiinnitin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinikuulalla on helppo tilata osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,3 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,25 mm |
| Kärjen pituus | 33.9 mm |
| Kotelon ⌀ | 33 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 13 µm |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
| Sarja | 513 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436265 |
|---|---|
| EAN | 4946368383576 |