Vipukello, mittauskärjen pituus 41,2 / 32,3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot, joissa pitkä mittakärki. Lukema 1/100.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa ruostumattomaan teräkseen upotettu mittamekanismi; kätevä ja kestävä rakenne. Runko ja lohenpyrstökisko on valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mahr − rubiinilaakeroitu mittamekanismi ja kovametallinen mittapallo. Mittavarren haarukkalaakerointi on valmistettu yhdestä kappaleesta, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikulmapidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Rakenne
Mittakärjen pituus 32,3 mm.
Rakenne
Vipukellot pitkällä mittauskärjellä. 1/100-luku.
Erittäin tarkat vipukellot, joiden koneisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö ovat valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen avulla.
Mahr – rubiinilaakeroitu mittakoneisto kovametallisella mittauskuulalla. Mittavivun laakerointi haarukassa yhtenä kappaleena, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittarina nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittauksiin, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sisältää kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Lisävarusteet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Kallistusindikaattori |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Pajastandardi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,07 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,5 mm |
| Kärjen pituus | 32,3 mm |
| Kotelon ⌀ | 38 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 13 µm |
| Poikkeama-alue fe | 10 µm |
| Hystereesivirhe fu | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436351 |
|---|---|
| EAN | 4059192013141 |