Vipuindikaattori, mittakärjen pituus 14,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkat vipuindikaattorit, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittausmekanismi; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö ovat valmistettu yhdestä kappaleesta, minkä ansiosta kiinnitys on erittäin taivutusjäykkä. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Lukema 1/100.
Mahr – rubiinilaakeroitu mittausmekanismi, mittauspallo kovametallia. Mittavarren laakerointi haarukassa yhtenä kappaleena, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittarina nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sisältää kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Neliöpidin nro 436511, keskitinpidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätieto DIN 2270: lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon käänteisalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vivullinen mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436301 |
|---|---|
| EAN | 4059192013592 |