Vipumittakello vaakataululla, mittakärjen pituus 14,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot vaakasuoralla kellotaululla.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroidut mittamekanismit; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mahr – Rubiinilaakeroitu mittamekanismi, mittapallo kovametallia. Mittavarren haarukkalaakerointi valmistettu yhtenä kappaleena, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagneettinen.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoislisävarusteet
Nelikulmapidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinipallolla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Lukema 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, hystereesivirhe 3 µm.
Lukema 0,002/0,001 – poikkeama-alue 2 µm, kokonaispoikkeama-alue 4 µm, hystereesivirhe 2 µm.
Rakenne
2/1000-lukema.
Rakenne
Vipumittakellot vaakataululla.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittamekanismi; kätevä ja vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin jäykän taivutukselle. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mahr − Rubiinilaakeroitu mittamekanismi kovametallisella mittapallolla. Mittavarren laakerointi haarukassa yhtenä kappaleena, siksi erittäin tarkka ja suora, antimagnettinen.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittalaitteena nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittaukseen, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sisältää kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Nelikulmapidin nro 436511, keskitinpidin nro 436512, nivelmittateline nro 359680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinipallolla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: lukema 0,01 − poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, hystereesivirhe 3 µm.
Lukema 0,002/0,001 − poikkeama-alue 2 µm, kokonaispoikkeama-alue 4 µm, hystereesivirhe 2 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausvoima | 0,25 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,1 mm |
| Kärjen pituus | 14.5 mm |
| Kotelon ⌀ | 38 mm |
| Kääntöalue | 2×110 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 4 µm |
| Poikkeama-alue fe | 2 µm |
| Hystereesivirhe fu | 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 436355 |
|---|---|
| EAN | 4059192013202 |