Digitaalinen työntömitta IP54, dataulostulolla, sis. tarvikesarjan 150 mm 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen työntömitta kattavilla lisävarusteilla – mahdollistaa upotusmittauksen sekä urien ja reikäetäisyyksien mittaamisen.
- Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, numeroiden korkeus 11,5 mm.
- Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta.
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti.
Toimitussisältö
1 kpl digitaalinen työntömitta IP54 dataulostulolla, nro 412680, koko 150.
2 paria mittakärkipidikkeitä, lyhyet ja pitkät.
3 paria mittakärkiä mittalevyillä ⌀ 6 mm, ⌀ 10 mm, ⌀ 12,5 mm.
2 paria mittakärkiä mittakartiolla ⌀ 9 mm, 60° ja ⌀ 12 mm, 60°.
1 pari mittakärkiä mittasylinterillä ⌀ 1,5×9 mm.
1 kpl jousijärjestelmä vakiona pysyvää mittausvoimaa varten.
1 kpl kuusiokoloavain.
1 kpl syvyysmittaussilta 75 mm.
Sisältää tukevan muovikotelon.
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237, koko D, paristopidin nro 412237, koko B.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista sekä suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta kattavilla lisätarvikkeilla – mahdollistaa urien, kolojen ja reikävälien mittaamisen.
- Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm.
- Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta.
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-osa.
Toimitussisältö
1 kpl digitaalinen työntömitta IP54 dataulostulolla nro 412680, koko 150.
2 paria mittakärkien pidikkeitä, lyhyet ja pitkät.
3 paria mittakärkiä mittalevyillä ⌀ 6 mm, ⌀ 10 mm, ⌀ 12,5 mm.
2 paria mittakärkiä mittakartiolla ⌀ 9 mm, 60° ja ⌀ 12 mm, 60°.
1 pari mittakärkiä mittasylinterillä ⌀ 1,5×9 mm.
1 kpl jousijärjestelmä vakioista mittausvoimaa varten.
1 kpl kuusiokoloavain.
1 kpl syvyysmittaussilta 75 mm.
Sis. tukeva muovikotelo.
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Varaosa
Dataulostulon suojus nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | tukeva kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | kulmalla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 11.5 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Pakkaus | tukeva kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412840150 |
|---|---|
| EAN | 4062406127367 |