Digitaalinen työntömitta IP54 dataulostulolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP54, jossa on dataulostulo.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti säästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Ergonominen kotelo, jossa on pitävä Haptoprene-komponentti. Mittapinnat ovat hienohiotut.
Edut
- Ergonominen kotelo, jossa on pitävä Haptoprene-komponentti.
- Pitkä pariston käyttöikä.
- Suuri, kontrastikas LCD-näyttö, 11,5 mm numerokorkeus.
- Uusi moderni design.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Toiminta
IP54: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
Digitaalinen IP54-työntömitta dataulostulolla.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa 11,5 mm korkeat numerot. Erittäin pitkä paristonkesto nykyaikaisen ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti. Mittauspinnat ovat hienohiotut.
Etu
- Ergonominen runko, jossa pitävä Haptoprene-komponentti.
- Pitkä paristonkesto.
- Suuri, kontrastikas LCD-näyttö, 11,5 mm numerokorkeus.
- Uusi moderni muotoilu.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävaruste
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallin työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | kulmilla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 412680 |
|---|---|
| EAN | 4045197949349 |