Irtomittatappi, ruostumaton, toleranssiluokka 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ruostumattomasta ja haponkestävästä materiaalista valmistettu tarkastustappi, karkaistu (58–62 HRC) ja päästetty. Hiottu ja lapattu pinta. Alkaen ⌀ 1,50 mittamerkintä vaippapinnassa; alkaen ⌀ 3,00 mittamerkintä päätypinnassa. ⌀ 0,1 mm:stä ⌀ 2,49 mm:iin molemmissa päissä viiste, ⌀ 2,5 mm:stä alkaen toisessa päässä viiste.
Huomautus
Ilmoita tilauksessa haluttu halkaisija erikseen, esim. nro 483915 koko 5 10,008.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittatappi |
|---|---|
| Normi | DIN 2269 |
| Toleranssiluokka | 1 |
| Kovuus | 58–62 HRC |
| Kalibrointi | L5 |
| Nousu | 0.001 mm |
| Kalibrointi | L5 |
| Nimellismitta | 0.501–0.999 mm |
| Mittaustapin pituus | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 483915 |
|---|---|
| EAN | 2050002070813 |