Irrallinen mittatappi, ruostumaton Toleranssiluokka 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkistustappi ruostumattomasta ja haponkestävästä materiaalista, karkaistu (58–62 HRC) ja päästetty. Hiottu ja lapattu pinta. Alkaen ⌀ 1,50 mittämerkintä vaippapinnassa; alkaen ⌀ 3,00 mittämerkintä päätypinnassa. ⌀ 0,1 mm–⌀ 2,49 mm molemmissa päissä viiste; alkaen ⌀ 2,5 mm toisessa päässä viiste.
Huomautus
Tilattaessa ilmoita myös haluttu halkaisija, esim. nro 483914 koko 5 10,08.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittatappi |
|---|---|
| Normi | DIN 2269 |
| Kalibrointi | L5 |
| Nousu | 0.01 mm |
| Kalibrointi | L5 |
| Nimellismitta | 3 - 5.99 mm |
| Mittaustapin pituus | 70 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 483914 |
|---|---|
| EAN | 2050001864192 |