Jiiriohjauskulma
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Teräsrakenne. Tarkkuushiotuilla korkeilla reunoilla ja hyvin työstetyillä tasopinnoilla.
Kulmatoleranssit DIN 875/2:n mukaan.
Käyttötiedot
Tarkkaan merkitsemiseen ja 45°:n tarkistamiseen 90° kulmaliitoksissa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jiirikulma |
|---|---|
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaali | INOX |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Kalibrointi | F5 |
| Kohtisuoruus | DIN 875/2:n mukaan |
| Sankapoikkileikkaus | 20×5 mm |
| Kohtisuoruus | DIN 875/2:n mukaisesti |
| Varren pituus | 120 mm |
| Kalibrointi | F5 |
| Varren pituus | 120 mm |
| Lyhyt leukapituus | 80 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 455400 |
|---|---|
| EAN | 4045197206008 |