Ruostumaton kulmaviivain, tarkkuus 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
DIN 875 / 1 – kulmatoleranssi esim. koolle 100×70 = 0,015 mm.
Malli
Tarkkuushiotut korkeat reunat ja tasosivut. Hienohiotut tarkastuspinnat. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu kulma, kauttaaltaan karkaistu ja jännityksistä vapaa.
Käyttötiedot
Tarkastuksiin ja tarkkuustöihin.
Malli
Toimitetaan muovilaatikossa.
Tarkkuus
DIN 875 / 1 – kulmatoleranssi esim. koolle 100×70 = 0,015 mm.
Rakenne
Tarkkuushiotut korkeat reunat ja tasopinnat. Hienohiotut tarkistuspinnat. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu kulma, täysin karkaistu ja jännityksetön.
Käyttötiedot
Tarkastukseen ja tarkkuustöihin.
Tekniset tiedot
| Tarkkuus | 1 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vastinkulma |
| Normi | DIN 875 |
| Kaikki osat | Karkaistu |
| Materiaali | INOX |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Kalibrointi | F1 |
| Kohtisuoruus | 0,014 mm |
| Sankapoikkileikkaus | 20×5 mm |
| Kohtisuoruus | 0.015 mm |
| Kalibrointi | F1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 451040 |
|---|---|
| EAN | 4045197444189 |