Laseretäisyysmittari Glm50-27c
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Laseretäisyysmittari, jossa on vankka, iskunkestävä kotelo, roiske- ja pölysuojattu. Kolmirivinen taustavalaistu näyttö optimaaliseen luettavuuteen. Laserluokka 2 IEC 825-1:n mukaan.
Toimitussisältö
Sis. säilytyslaukun.
Erikoislisävarusteet
Mittajalusta nro 468558.
Rakenne
Helppo käyttö parannetulla käyttöliittymällä ja valaistulla näytöllä. Plug-in-toiminto. Sisäänrakennettu 360° kallistusanturi näyttää suoraan kohteen kaltevuuden, kun kotelo asetetaan sitä vasten, ja mahdollistaa epäsuoran korkeuden mittauksen. Digitaalisten pohjapiirrosten laatiminen, olemassa olevien pohjapiirrosten tuonti, tulosten muokkaus ja vienti sekä helppo rakennustyömaan mittamitoitus. Nopea ja tehokas tiedonsiirto ja dokumentointi Bluetooth®-yhteyden ja Bosch MeasureOn -sovelluksen avulla.
Toiminto
IP64: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Sis. paristot nro 081551 LR6.
Malli
Laseretäisyysmittari, jossa kestävä iskunkestävä kotelo, roiske- ja pölysuojattu. Kolmirivinen taustavalaistu näyttö optimaalista luettavuutta varten. Laserluokka 2 IEC 825-1:n mukaan.
Toimitussisältö
Sis. säilytyspussin.
Erikoistarvikkeet
Mittajalusta nro 468558.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Etäisyysmittari |
|---|---|
| Laserluokka IEC 825-1:n mukaan | 2 |
| Mittatarkkuus | ±1,5 mm |
| Toimintasäde | 50 m |
| Akun käyttöikä (mittaukset) | 25000 |
| Epäsuora mittaus (Pythagoras) | kyllä |
| Yhteenlasku/vähennyslasku | kyllä |
| Minimi-/maksimimittaus | kyllä |
| Pinta- ja tilavuuslaskenta | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Leveys | 53 mm |
| Pituus | 119 mm |
| Paino | 200 g |
| Energiansyöttö | 081551 LR6 |
| Korkeus | 29 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081551 LR6 |
| Viimeisimmät mittaukset tallennetaan | kyllä |
| Sarja | GLM50-27C |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Kallistusanturi | 360 astetta |
| Jalustakierre | 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G465560GLM50-27C |
|---|---|
| EAN | 4059952518824 |