Laseretäisyysmittari, m
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Poikkeama ±0 1,5 mm 10 m:n mittausmatkalla optimaalisissa olosuhteissa.
Rakenne
Kustannustehokas laseretäisyysmittari standardimittausten nopeaan ja helppoon suorittamiseen. Ergonomisesti muotoiltu kaksikomponenttikotelo. Soft-Touch-näppäimistö, jossa itsestään selittävät symbolit. LCD-näyttö, jossa kytkettävä taustavalo. Näytön graafiset symbolit tukevat käyttäjää mittauksen aikana. Laserluokka 2.
Toimitussisältö
Sis. 2 kpl paristoja nro 081551 LR3, vyölaukku ja käsilenkki.
Toiminto
IP54: suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Tarkkuus
Poikkeama ±0,5 mm 10 m mittausmatkalla optimaalisissa olosuhteissa.
Malli
Kustannustehokas laseretäisyysmittari vakiomittausten nopeaan ja helppoon suorittamiseen. Ergonominen kaksikomponenttikotelo. Soft-Touch-näppäimistö selkeillä symboleilla. LCD-näyttö kytkettävällä taustavalolla. Näytön graafiset symbolit tukevat käyttäjää mittauksen aikana. Laserluokka 2.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl paristoja nro 081551 LR3, vyökotelon ja rannehihnan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Etäisyysmittari |
|---|---|
| Mittatarkkuus | ±1,5 mm |
| Toimintasäde | 110 m |
| Akun käyttöikä (mittaukset) | 4000 |
| Dynaaminen mittaus | kyllä |
| Akustinen mittausvahvistus | kyllä |
| Mittausarvomuisti | 20 |
| Epäsuora mittaus (Pythagoras) | kyllä |
| Yhteenlasku/vähennyslasku | kyllä |
| Minimi-/maksimimittaus | kyllä |
| Pinta- ja tilavuuslaskenta | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Leveys | 46 mm |
| Pituus | 110 mm |
| Paino | 100 g |
| Energiansyöttö | 2× 081551 LR3 |
| Korkeus | 28 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081551 LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 465540 |
|---|---|
| EAN | 4045197838735 |