Teräsmittanauha ympärysmittaa ja ⌀:tä varten
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Styckpris:
103,11€
Tuotekuvaus
Rakenne
Teräsmittanauha CJU pallomaisten kohteiden ulkoympärysmitan ja halkaisijan mittaamiseen. Jousiteräsnauhassa on etupuolella 2 laserasteikkoa: yksi ympärysmitalle ja yksi ⌀:lle. Jaottelu 1 mm.
Noniuslukema 0,1 mm. Asteikon virherajat DIN 866:n mukaan.
Huomautus
Mittanauha C lukemalla 0,05 mm sekä mustapinnoitettu mittanauha saatavana pyynnöstä. CJU:n kiinteä versio saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nauhamitta |
|---|---|
| Kalibrointi | G2 |
| Nauhan leveys | 16 mm |
| Lukema | 0.1 mm |
| Ympärysmitan mittausalue | 3450 - 4720 mm |
| ⌀:n mittausalue | 1100 - 1500 mm |
| Nauhan lujuus | 0.2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 465680 |
|---|---|
| EAN | 2050001061744 |