Teräsmittanauha V2A ympärysmitalle ja ⌀:lle
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Teräsmittanauha CJU pallomaisten kohteiden ulkoympärysmitan ja halkaisijan mittaamiseen. Jousiteräsnauhassa on etupuolella 2 lasermittaskaalaa, yksi ympärysmittaa ja yksi ⌀:aa varten. Jaotus 1 mm.
Noniuslukema 0,1 mm. Asteikon sallitut virherajat DIN 866:n mukaan.
V2A-versio ruostumattomasta jousiteräksestä.
Huomautus
Mittanauha C 0,05 mm lukemalla sekä mustapinnoitettu mittanauha pyynnöstä. CJU:n kiinteä (stationäärinen) versio pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittanauha |
|---|---|
| Kalibrointi | G2 |
| Nauhan leveys | 16 mm |
| Lukema | 0.1 mm |
| Ympärysmitan mittausalue | 60 - 950 mm |
| ⌀:n mittausalue | 20 - 300 mm |
| Nauhan lujuus | 0,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 465682 |
|---|---|
| EAN | 2050001061782 |