Rullamittanauha mm/tuuma
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin korkealaatuinen mittanauha, jossa on lasikuituvahvisteisesta polyamidista valmistettu kotelo ja automaattinen nauhan palautus.
Täydellisen otteen varmistamiseksi kosketuspinnat ja lukituspainike on päällystetty 2K-Haptoprene®-materiaalilla.
Teflon-liukulaakerit takaavat pehmeän liu'un ja erittäin kevyen käynnin.
Innovatiivinen vaimennin erikoiskumista ottaa vastaan takaisiniskun energian ja suojaa rannetta.
Upotettu alumiiniprofiili alapinnalla tarkkaa asemointia varten.
Erityinen kirkaslakka suojaa nauhaa tehokkaasti kulumiselta. Lisäheijastuksenestokäsittely takaa hyvän näkyvyyden kaikissa valaistusolosuhteissa.
mm/tuuma-jaotus
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskumitta |
|---|---|
| Normi | EG II |
| Kalibrointi | G1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Nauhan leveys | 16 mm |
| Nauhan pituus | 5 m |
| Normi | EG II |
| Kotelon leveys | 30 mm |
| Kotelon korkeus | 69 mm |
| Kalibrointi | G1 |
| Kotelon pituus | 70 mm |
| Nauhan pituus | 5 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 461910 |
|---|---|
| EAN | 4045197949301 |