Rullamittanauha m
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin korkealaatuinen mittanauha, jossa on lasikuituvahvistetusta polyamidista valmistettu kotelo ja automaattinen nauhan sisäänveto. Täydellisen otteen varmistamiseksi kosketuspinnat ja lukituspainike on päällystetty 2K-Haptoprene®-materiaalilla. Teflonilla varustetut liukulaakerit takaavat pehmeän liu'un ja erinomaisen kevyen käynnin.
Innovatiivinen vaimennin erikoiskumista ottaa vastaan palautusenergian ja säästää rannetta.
Upotettu alumiiniprofiili alapinnalla tarkkaa asemointia varten. Erityinen kirkaslakka suojaa nauhaa tehokkaasti kulumiselta. Lisätty heijastuksenestokäsittely takaa selkeän näkyvyyden kaikissa valaistusolosuhteissa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskumitat |
|---|---|
| Normi | EG I |
| Kalibrointi | G1 |
| Nauhan leveys | 13 mm |
| Nauhan pituus | 3 m |
| Normi | EY I |
| Kotelon leveys | 26 mm |
| Kotelon korkeus | 59 mm |
| Kalibrointi | G1 |
| Kotelon pituus | 62 mm |
| Nauhan pituus | 3 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 462070 |
|---|---|
| EAN | 4062406095611 |