Ilmastomittari 440 440
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Testo 440 -monitoimimittari lämpötilan, ilmankosteuden, paineen, ilmannopeuden, valaistusvoimakkuuden, CO:n ja CO2:n mittaamiseen.
- Intuitiivinen ja selkeästi jäsennelty mittausvalikko takaa erinomaisen käyttömukavuuden.
- Laaja valikoima ilmastoantureita moniin käyttökohteisiin.
- Anturikahva kaapeli- tai Bluetooth-liitännällä. Yleiskäyttöinen kaikille antureille.
- Selkeä rinnakkainen 3 arvon näyttö.
- Sisäinen muisti jopa 7500 mittauspöytäkirjalle
Toimitussisältö
Sisältää 3 paristoa nro 081561, koko LR6, USB-kaapelin ja kalibrointipöytäkirjan.
Lisävarusteet
Mittausanturi nro 474144; 474146; 474148; 474152; 474156; 474157 sekä laukku nro 474161.
Huomautus
Testo 440 dp erotuspaineanturilla virtausmittauksiin hiukkaspitoisessa ilmassa (pitot-putkimittaus), useille antureille (johdollinen tai Bluetooth-siirrolla) sekä sarjat jokaiseen käyttökohteeseen on saatavana pyynnöstä.
Toiminto
IP54: Suoja roiskevedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Monitoimimittari testo 440 lämpötilan, ilmankosteuden, paineen, ilmannopeuden, valaistusvoimakkuuden, CO:n ja CO2:n mittaamiseen.
- Intuitiivinen ja selkeästi jäsennelty mittausvalikko takaa parhaan käyttömukavuuden.
- Laaja valikoima ilmastoantureita moniin käyttökohteisiin.
- Anturikahva kaapeli- tai Bluetooth-liitännällä. Yleiskäyttöinen kaikille antureille.
- Selkeä rinnakkainen 3 arvon näyttö.
- Sisäinen muisti jopa 7500 mittauspöytäkirjalle
Toimitussisältö
Sis. 3 paristoa nro 081561, koko LR6, USB-kaapelin ja kalibrointipöytäkirjan.
Lisävarusteet
Mittausanturi nro 474144; 474146; 474148; 474152; 474156; 474157 sekä laukku nro 474161.
Huomautus
Testo 440 dp paine-eroanturilla virtausmittauksiin hiukkaspitoisessa ilmassa (pitot-putkimittaus), useille antureille (johdollinen tai Bluetooth-siirrolla) sekä sarjat jokaiseen käyttökohteeseen saatavilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ilmastomittari |
| Muisti | 7500 mittauspöytäkirjaa |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä; USB-liitäntä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Pituus | 154 mm |
| Leveys | 65 mm |
| Korkeus | 32 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Paino | 250 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G474141440 |
|---|---|
| EAN | 4029547019289 |