Ilmasto-/ympäristömittari ilmavirtaussarja
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Ilmastomittari Testo 440 mittaa virtausnopeutta ja tilavuusvirtaa ilmanvaihtokanavassa (m/s, m3/h).
Toimitussisältö
Ilmastomittari Testo 440 nro 474141 koko 440, 3 kpl AA-tyypin paristoja, USB-kaapeli, laukku nro 474161 koko K ja kalibrointipöytäkirja.
Suoritus
Lämpölanka-anturipää (anturipää 9 mm) pienille ilmavirroille jopa 30 m/s. Sisältää lämpötila-anturin.
Toiminto
IP54: Suojaus joka suunnasta tulevaa roiskevettä vastaan ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Lämpölanka-anturi nro 474152 koko HD
Rakenne
Ilmasto-/ympäristömittari Testo 440 mittaamaan virtausnopeutta ja virtausta ilmanvaihtokanavassa (m/s, m3/h).
Toimitussisältö
Ilmasto-/ympäristömittari Testo 440 nro 474141 koko 440, 3 kpl AA-paristoja, USB-kaapeli, laukku nro 474161 koko K sekä kalibrointipöytäkirja.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ilmastomittari |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä; USB-liitäntä |
| Mittausalue | 0 - 30 m/s |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Akkutyyppi | Mignon, AA |
| Käyttölämpötila | -20 - 70 °C |
| Virheraja (m/s + % mittausarvosta) | ±0,03 + 4 % (0 - 20 m/s) ±0,5 + 5 % (20,01 - 30 m/s) |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä; USB-liitäntä |
| Akkutyyppi | Mignon, AA |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 474162 |
|---|---|
| EAN | 4029547019364 |