Yleismittari 115
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC 61010; ANSI/ISA S82.02.01; CSA C22.2-1010.1
Rakenne
Ergonominen muovikotelo, jossa integroitu suojakotelo. Suuri LCD-näyttö hyvää luettavuutta varten. Luotettava ja helppokäyttöinen — varoitus väärin kytketyistä mittausjohdoista.
Käyttötiedot
Digitaaliset mittalaitteet huoltoalalle, lisätoiminnoilla moniin eri sovelluksiin korkeimmalla turvallisuustasolla.
Toimitussisältö
Sisältää pariston 081561 6LR61, mittausjohdot ja irrotettavat eristyskuoret.
Rakenne
Sitä on helppo käyttää, mikä tekee siitä optimaalisen liikkuvaan huoltoon.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Normi
IEC 61010; ANSI/ISA S82.02.01; CSA C22.2-1010.1
Rakenne
Ergonominen muovikotelo integroidulla suojakotelolla. Suuri LCD-näyttö hyvää luettavuutta varten. Luotettava ja helppokäyttöinen – varoitus väärin kytketyistä mittausjohdoista.
Käyttötiedot
Digitaaliset mittalaitteet huoltoalalle, lisätoiminnoilla moniin eri käyttökohteisiin korkeimmalla turvallisuustasolla.
Toimitussisältö
Sisältää pariston 081561 6LR61, mittausjohdot ja irrotettavat eristyskupit.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
|---|---|
| Kalibrointi | I7; I8; I7; I8; I7; I8 |
| Kalibrointi | I3; I3; I3 |
| Jatkuvuustestaus | kyllä |
| Ylijänniteluokka | CAT III 600 V; CAT III 600 V; CAT III 600 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 mA − 10 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 mV − 600 V |
| Perustarkkuus | 0.05 % |
| Tasavirta dc | 0,1 mA − 10 A |
| Dioditestaus | kyllä |
| Resistanssi | 0,1 Ω − 40 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 mV − 600 V |
| Kapasiteetti | 1 nF - 1 mF |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 6LR61 |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
| Taustavalaistu näyttö. | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473322115 |
|---|---|
| EAN | 095969344814 |