Yleismittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
IEC 61010; ANSI/ISA S82.02.01; CSA C22.2-1010.1
Rakenne
Ergonominen muovikotelo integroidulla kotelolla. Suuri LCD-näyttö hyvää luettavuutta varten. Luotettava ja helppokäyttöinen — varoitus väärin kytketyistä mittajohdoista.
Käyttötiedot
Digitaaliset mittalaitteet huoltoalalle, lisätoiminnoilla moniin eri käyttökohteisiin ja korkeimmalla turvallisuustasolla.
Toimitussisältö
Sis. paristo 081561 6LR61, mittajohdot ja irrotettavat eristyskotelot.
Rakenne
Tarkat jännite- ja taajuusmittaukset taajuusmuuttajakäytöissä ja muissa sähkölaitteissa, joissa perustaajuuden päälle on yliaaltoja. Integroitu alipäästösuodatin.
Toimitussisältö
Sis. lämpötila-anturi.
Normi
IEC 61010; ANSI/ISA S82.02.01; CSA C22.2-1010.1
Rakenne
Ergonominen muovikotelo integroidulla suojakotelolla. Suuri LCD-näyttö hyvää luettavuutta varten. Luotettava ja helppokäyttöinen – varoitus väärin kytketyistä mittausjohdoista.
Käyttötiedot
Digitaaliset mittalaitteet huoltoalalle, lisätoiminnoilla moniin eri käyttökohteisiin korkeimmalla turvallisuustasolla.
Toimitussisältö
Sisältää pariston 081561 6LR61, mittausjohdot ja irrotettavat eristyskupit.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleismittari |
|---|---|
| Kalibrointi | I7; I8; I7; I8; I7; I8 |
| Kalibrointi | I7; I8; I7; I8; I7; I8 |
| Jatkuvuustestaus | kyllä |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 µA − 10 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 mV − 1000 V |
| Perustarkkuus | 0.05 % |
| Tasavirta dc | 0,1 µA − 10 A |
| Dioditestaus | kyllä |
| Resistanssi | 0,1 Ω − 50 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,01 mV − 1000 V |
| Lämpötila | -200 - 1090 °C |
| Kapasiteetti | 0,01 nF − 10 mF |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 6LR61 |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
| Valmistajan merkintä | 87V |
| Taustavalaistu näyttö. | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473322 |
|---|---|
| EAN | 095969586733 |