Digitaalinen pihtiampeerimittari
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
EN 61326-1, EN 61140.
Malli
Kestävä muovikotelo, suuri taustavalaistu LCD-näyttö ja kumipäällysteinen ote.
Erinomainen pihtimekanismi, joka helpottaa työskentelyä ahtaissa mittauskohdissa.
Mittausalueen ja mittaustyypin (AC/DC) automaattinen valinta. µA-mittausalue ionisaatiovirtojen mittaamiseen (mittajohtimilla).
Käyttötiedot
Sopii moniin käyttökohteisiin sähkötekniikassa, teollisuudessa, kunnossapidossa ja huollossa (vianhaku).
Toimitussisältö
Sis. 3 paristoa nro 081561, koko LR3, sekä mittajohdot.
Tekniset tiedot
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
|---|---|
| Näyttöalue | 4000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 A - 400 A |
| Vaihtojännite AC | 1 mV - 600 V |
| Perustarkkuus | 0.8 % |
| Resistanssi | 0,1 - 40 MΩ |
| Tasajännite DC | 1 mV - 600 V |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
| Energiansyöttö | 3 kpl nro 081561, koko LR3 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Tasavirta dc | 0,1 A - 400 A |
| Taajuus | 0,001 Hz - 10 kHz |
| Kapasiteetti | 0,001 µF - 100 µF |
| Jatkuvuustestaus | kyllä |
| Dioditestaus | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 473315 |
|---|---|
| EAN | 4029547013973 |