Digitaaliset virtapihdit CM7
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 53 mm |
| Muistitoiminto | HOLD, MAX / MIN |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 600 V |
| Näyttöalue | 4000 |
| Vaihtovirta AC | 0,1 A − 1000 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 V − 750 V |
| Perustarkkuus | 0.7 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω − 400 Ω |
| Tasajännite DC | 0,1 V − 1000 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 0 − 30 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC) |
| Valmistajan merkintä | CM7 |
| Energiansyöttö | 1× 081561 6LR61 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 6LR61 |
| Tasavirta dc | 0,1 A − 1000 A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM7 |
|---|---|
| EAN | 4014651440593 |