Digitaaliset virtapihdit CM2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Sopii pienempien virtausten mittaamiseen.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 25 mm |
| Muistitoiminto | HOLD, MAX; HOLD, MAX; HOLD, MAX |
| Ylijänniteluokka | CAT III 300 V; CAT III 300 V; CAT III 300 V |
| Näyttöalue | 4000 |
| Vaihtovirta AC | 100 mA – 300 A |
| Vaihtojännite AC | 1 mV – 600 V |
| Perustarkkuus | 0,5 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 40 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 mV − 600 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 0 − 50 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC) |
| Valmistajan merkintä | CM2 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Tasavirta dc | 10 mA − 300 A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM2 |
|---|---|
| EAN | 4014651000810 |