Digitaaliset virtapihdit CM2-1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Auto-V-toiminto automaattiseen AC/DC-tunnistukseen. Matala tuloimpedanssi (LoZ) loisjännitteen estoon. Alipäästösuodatin (HFR 800 Hz) mittauksiin tahdistetuissa moottoreissa. Alipäästösuodatin (HFR 800 Hz) mittauksiin tahdistetuissa moottoreissa. Volttianturi kosketuksettomaan vaihe- ja kaapelitarkastukseen. Muisti (HOLD, MAX/MIN). Nollatasaus.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 27 mm |
| Muistitoiminto | HOLD; MAX/MIN; ZERO; HOLD; MAX/MIN; ZERO; HOLD; MAX/MIN; ZERO |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 300 V; CAT III 600 V; CAT IV 300 V; CAT III 600 V; CAT IV 300 V; CAT III 600 V |
| Näyttöalue | 4000 |
| Vaihtovirta AC | 10 mA – 400 A |
| Vaihtojännite AC | 0,1 mV – 600 V |
| Perustarkkuus | 0,5 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 40 MΩ |
| Tasajännite DC | 0,1 mV – 600 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 0 – 200 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC) |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Tasavirta dc | 10 mA – 400 A |
| Kapasiteetti | 1 nF – 100 mF |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM2-1 |
|---|---|
| EAN | 4014651446892 |