Voimamittari, litteä malli
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hydraulinen voimamittari, jossa on suoraan asennettu manometri staattiseen ja kvasi-staattiseen voimamittaukseen.
Runko ja männät ruostumatonta terästä, painemittari puristusmessinkiä ja muistineulalla. Suoja vierasesineiden tunkeutumista ja roiskevettä vastaan (IP43).
Etu
Tarkoituksenmukaisessa käytössä myönnetään 5 vuoden tiiviystakuu.
Käyttötiedot
Työstökoneiden valmistuksessa.
Erittäin sopivia puristimissa tehtävään mittaukseen.
Toimitussisältö
Sisältää näyttölaitteen, kalibrointipöytäkirjan ja kuljetuslaukun.
Toiminto
IP43: Suoja roiskuvalta vedeltä enintään 60° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumiselta, kun halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja langat tulee pitää etäällä.
Rakenne
Hydraulinen voimamittari, jossa suoraan asennettu painemittari staattiseen ja kvasi-staattiseen voimamittaukseen.
Runko ja männät ruostumatonta terästä, painemittari puristemessinkiä muistiviisarilla. Suoja vierasesineiden sisäänpääsyä ja roiskevettä vastaan (IP43).
Etu
Asianmukaisessa käytössä annetaan 5 vuoden tiiviystakuu.
Käyttötiedot
Työstökoneiden valmistuksessa.
Erittäin sopiva voimamittaukseen ruuvipenkissä.
Toimitussisältö
Sisältää näyttölaitteen, kalibrointipöytäkirjan ja kuljetuslaukun.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Voimanmittari |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Mittausalue | 0–200 kN |
| Virheraja | ±1,6 mittausalueen loppuarvosta (± 2,5 laahausosoittimella) % |
| IP-suojausluokka | IP 43 |
| Asteikkojaon arvo | 10 kN |
| Voima-anturin korkeus | 41 mm |
| Männän pinta-ala | 80 cm2 |
| ⌀ voimansiirtoelin | 138 mm |
| Käyttölämpötila | -10 - 50 °C |
| Männän mitat | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 479110 |
|---|---|
| EAN | 2050001056498 |