Voimamittari
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hydraulinen voimamittari, jossa on suoraan asennettu painemittari staattiseen ja kvasi-staattiseen voimamittaukseen.
Runko ja männät ruostumatonta terästä, painemittari puristemessinkiä muistiviisarilla. Suoja vierasesineiden tunkeutumista ja roiskevettä vastaan (IP43).
3 kpl M5-kiinnityskierteitä rungon pohjassa.
Etu
Tarkoituksenmukaisessa käytössä myönnetään 5 vuoden tiiviystakuu.
Käyttötiedot
Työstökoneiden valmistuksessa.
Toimitussisältö
Sisältää näyttölaitteen, kalibrointipöytäkirjan ja kuljetuslaukun.
Toiminto
IP43: Suoja roiskuvalta vedeltä enintään 60° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun niiden halkaisija on yli 1 mm; työkaluja ja johtimia tulee kuitenkin pitää etäällä.
Malli
Hydraulinen voimamittari, jossa suoraan asennettu manometri staattiseen ja kvasi-staattiseen voimanmittaukseen.
Runko ja männät ruostumatonta terästä, painemittari puristusmessinkiä muistiosoitinvarrella. Suoja vierasesineiden tunkeutumista ja roiskevettä vastaan (IP43).
3 kpl kiinnityskierteitä M5 rungon pohjassa.
Etu
Tarkoituksenmukaisessa käytössä myönnetään 5 vuoden tiiviystakuu.
Käyttötiedot
Työstökoneiden valmistuksessa.
Toimitussisältö
Sisältää näyttöyksikön, kalibrointipöytäkirjan ja kuljetuslaukun.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Voimamittari |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastusraportti |
| Mittausalue | 0 - 10 kN |
| Virheraja | ±1,6 mittausalueen loppuarvosta (± 2,5 laahausosoittimella) % |
| IP-suojausluokka | IP 43 |
| Asteikkojaon arvo | 0,5 kN |
| Voima-anturin korkeus | 30 mm |
| Männän pinta-ala | 10 cm2 |
| ⌀ voimansiirtoelin | 75 mm |
| Käyttölämpötila | -10 - 50 °C |
| Männän mitat | 45 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 479100 |
|---|---|
| EAN | 2050001056283 |