Puristusvoiman mittauskenno kolmileukapakoille
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hydraulinen voimamittari, jossa suoraan asennettu painemittari staattiseen ja kvasistaattiseen voimamittaukseen.
Runko ja männät ruostumatonta terästä, painemittari puristemessinkiä muistiosoitinvarustuksella. Suoja vierasesineiden tunkeutumista ja roiskevettä vastaan (IP43).
Etu
Asianmukaisessa käytössä annetaan 5 vuoden tiiviystakuu.
Käyttötiedot
Työstökoneiden valmistuksessa.
Erittäin sopiva käyttöön kolmileukapakoissa.
Toimitussisältö
Sisältää näyttöyksikön, kalibrointipöytäkirjan ja kuljetuslaukun.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Voimamittari |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Mittausalue | 0–75 kN |
| Virheraja | ±1,6 mittausalueen loppuarvosta (± 2,5 laahausosoittimella) % |
| Asteikkojaon arvo | 2 kN |
| Voima-anturin korkeus | 57 mm |
| ⌀ voimansiirtoelin | 90 mm |
| Käyttölämpötila | -10–50 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 479115 |
|---|---|
| EAN | 2050001858832 |