Digitaalinen kolmipisteinen sisäpuolinen tarkkuusmittakello, sarja
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteinen sisäpikamittari Borematic pohjareikien mittaamiseen. Selkeä ja virheetön luenta suurelta LCD-näytöltä, numeroiden korkeus 11 mm.
Näyttö kääntyvä 330°. Mittauskärjet keskittävät mikrometrin automaattisesti reikään ja helpottavat käsittelyä. Mittauskärjet säädetään välyksettömästi kovametallikartiolla.
Toiminnot
- Tiedon tallennuspainike jäädyttää mittaustuloksen (esim. epäedullisessa mittausasennossa).
- Nollaus / absoluuttimitta mahdollistaa nollauksen missä tahansa asennossa.
- OK/hylkäys-ilmaisu toleranssiarvon helppoon tarkistamiseen.
- Pikasäätö mittausmatkan nopeaan ylittämiseen.
Etu
Erittäin nopea mittaus ja suuri toistotarkkuus pikasäädön ja itsekeskityksen ansiosta.
Toimitussisältö
Digitaaliset sisämikrometrit nro 429250, tarkastusrenkaat.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisäpuolinen mittalaite |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Verstasnormi |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testausraportti |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | S6 |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 50 - 100 mm |
| Virheraja | 0,006 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mittapäiden lukumäärä | 4 |
| Säätörenkaan ⌀ | 62 / 87 mm |
| Säätörenkaiden määrä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 429260 |
|---|---|
| EAN | 4946368636740 |