Digitaalinen 3-pisteinen sisämittainen tarkkuusmittakello
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3-pisteinen sisämikrometri Borematic pohjareikien mittaamiseen. Selkeä ja virheetön luenta suurelta LCD-näytöltä, numerokorkeus 11 mm.
Näyttö käännettävissä 330°. Mittakärjet keskittävät mikrometrin automaattisesti reikään ja helpottavat käyttöä. Mittakärjet säätyvät välyksettömästi kovametallikartion avulla.
Toiminto
- Tuloksen tallennuspainike jäädyttää mittaustuloksen (esim. epäedullisessa mittausasennossa).
- Nollapiste / absoluuttimitta mahdollistaa nollauksen missä tahansa asennossa.
- OK/hylkäys-ilmaisin toleranssiarvon helppoon tarkistamiseen.
- Pika-asetus mittausmatkan nopeaan ylittämiseen.
Etu
Erittäin nopea mittaus ja korkea toistotarkkuus pika-asetuksen ja itsekeskityksen ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoistarvikkeet
Digimatic-datakaapeli nro 497080, jatkeet nro 429010, tarkastusrenkaat nro 484030.
Varaosa
Vaihtoteräpää nro 429252.
Malli
Mittapinnat titaanipinnoitettua karkaistua terästä.
Rakenne
3-pisteinen sisäreiän pikamittalaite Borematic pohjareikien mittaamiseen. Selkeä ja virheetön luenta suurelta LCD-näytöltä, numerokorkeus 11 mm.
Näyttö käännettävissä 330°. Mittakärjet keskittävät mikrometrin automaattisesti reikään ja helpottavat käyttöä. Mittakärjet säädetään välyksettömästi kovametallikartion avulla.
Toiminto
- Tiedonpitopainike jäädyttää mittaustuloksen (esim. epäedullisessa mittausasennossa).
- Nollapiste / absoluuttimitta mahdollistaa nollauksen missä tahansa asennossa.
- OK/hylätty-indikointi toleranssiarvon helppoon tarkastukseen.
- Pikasäätö mittausmatkan nopeaan ylittämiseen.
Et u
Erittäin nopea mittaus ja korkea toistotarkkuus pikasäädön ja itsecentroinnin ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoistarvikkeet
Digimatic-datakaapeli nro 497080, jatkopalat nrot 429010, tarkastusrenkaat nro 484030.
Varaosa
Varateräpää nro 429252.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämittalaite |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Normi | Verstasstandardi |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | B6 |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Vakiomittasyvyys | 75 mm |
| Mitta a | 0.3 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 225 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 87 - 100 mm |
| Virheraja | 0.006 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 429250 |
|---|---|
| EAN | 4946368636627 |