Setting Bench SB 1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yksinkertainen ja helposti käytettävä vaakasuuntainen asetuslaite, jossa on työpajakäyttöön soveltuva kosketusnäyttö sisä- ja ulkomittalaitteiden esiasetusta varten. Laitteessa on korkealaatuinen viimeistely, massiivinen graniittijalusta ja erittäin tarkat ohjaukset. Erittäin tarkka moottorinohjausyksikkö säätää asetettuja lähtöarvoja reaaliajassa myös silloin, kun käytetään erilaisia mittalaitteita. Monikielinen ohjelmisto. USB-liitäntä tulostimelle ja skannerille.
Yhteensopiva HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluslisävarusteen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -toiminnon kautta.
Toiminto
- Sisä- ja ulkomittojen syöttö voidaan tehdä millimetreinä tai tuumina.
- Integroitu toleranssilaskin, jossa pikavalinta minimi-, maksimi- ja keskiarvoille.
- Suosikkien tallennus mittalaitteiden toistuvaa asetusta varten.
- Tapahtumahistoria tallennetaan ja voidaan hakea milloin tahansa.
- Esiasetettujen arvojen (nimellismittojen) langaton tiedonsiirto toleransseineen GARANT HCT -mittakelloon (nro 498999, koko STICK).
Toimitussisältö
Sisältää verkkolaitteen, pölysuoja-/suojakotelon, tehdaskalibroinnin, käyttöohjeen ja kuljetustelineen.
Lisävarusteet
Adapteri nro 439910; 439912; 439915; 439916, tulostin nro 085505, 2D-viivakoodiskanneri nro 439930 koko 1950GHD, pistorasialista nro 081163; 081179, nro 498999 STICK HCT-toimintoa varten, digitaalinen mittakello HCT nro 434336; 434342.
Huomautus
Mittauspoikkeaman raja-arvo (MPE) standardin VDI/VDE/DGQ/DKD 2618, lehti 17.2 mukaisesti. Sallitut ympäristöolosuhteet 20 °C ±3 K, mitattuna kalibroiduilla normaaleilla tai normaalimittalaitteilla integroitua lämpötilakompensaatiota käyttäen.
Markkinoilla olevissa uudemmissa setting bench -laitteissa HCT-toimintoa voidaan laajentaa ohjelmistopäivityksen avulla – ota yhteyttä mittausteknikkoihimme.
Liitäntä valinnaisen HCT (Hoffmann Group Connected Tools) -mobiilisovelluksen kautta on mahdollinen, kun luettelo vaihdetaan alkaen 2025-01-08.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Ulko- ja sisämittalaitteiden sekä reikä- ja yleismittalaitteiden asettamiseen ja kalibrointiin.
- Teolliseen käyttöön.
- Käytä vain, jos asennus on tehty ohjeiden mukaisesti ja koneen turva- ja suojalaitteet ovat täysin toimintakuntoisia.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Käytä adapteria tuotenumero 439910–439916 tarkkaa asettamista varten.
- Käytä vain tasaisella ja puhtaalla alustalla.
- Pistotulppatyyppi F käytettäväksi 230 V sähköverkossa. Käytä sopivaa virtajohtoa muille pistorasiatyypeille.
Sopimaton käyttö
- Älä siirrä keraamisia välyspaloja, jos esineitä tai kehon osia on liikealueella.
- Älä kohdista koteloon voimakasta puristuskuormitusta.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
- Älä käytä mobiilina asetuslaitteena.
Rakenne
Yksinkertainen ja helppokäyttöinen vaakasuuntainen esiasetuslaite, jossa on työpajakelpo kosketusnäyttö sisä- ja ulkomittalaitteiden esiasetukseen. Laitteessa on korkealaatuinen viimeistely, massiivinen graniittijalusta ja erittäin tarkat johteet. Erittäin tarkka moottoriohjain säätää asetetut lähtöarvot reaaliajassa, vaikka eri mittalaitteita asetetaan paikalleen. Monikielinen ohjelmisto. USB-liitäntä tulostimelle ja skannerille.
Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Toiminnot
- Sisä- ja ulkomittojen syöttö millimetreinä tai tuumina.
- Integroitu toleranssilaskin pikavalinnoilla minimi-, maksimi- ja keskiarvoille.
- Suosikkien tallennus mittalaitteiden toistuvaa esiasetusta varten.
- Kulku (historia) tallennetaan ja se voidaan hakea milloin tahansa.
- Langaton esiasetettujen arvojen (nimellismitat) ja toleranssien tiedonsiirto GARANT HCT -mittakelloon (nro 498999 koko STICK).
Toimitussisältö
Sis. virtalähde, pölysuojahuppu, tehdaskalibrointi, käyttöohje, kuljetinteline.
Erikoisvarusteet
Adapteri nro 439910; 439912; 439915; 439916, tulostin nro 085505, 2D-viivakoodiskanneri nro 439930 koko 1950GHD, pistorasialista nro 081163; 081179, nro 498999 STICK HCT-toimintoa varten, digitaalinen mittakello HCT nro 434336; 434342.
Huomautus
Mittapoikkeaman raja-arvo (MPE) standardin VDI/VDE/DGQ/DKD 2618 lehden 17.2 mukaan. Sallitut ympäristöolosuhteet 20 °C ±3 K, mitattuna kalibroiduilla normaalikappaleilla tai normaalimittalaitteilla integroitua lämpötilakompensaatiota käyttäen.
Markkinoilla oleviin uudempiin setting bencheihin HCT-toimintoa voidaan laajentaa ohjelmistopäivityksellä – ota yhteyttä mittausteknikoihimme.
Yhteys valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected Tools) kautta on mahdollinen, kun luettelo vaihtuu alkaen 2025-01-08.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Se4e4tf6yksikkf6 |
|---|---|
| Datalähtö | USB-liite4nte4 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Paino | 110 kg |
| Energiansyöttö | Verkkoke4yttf6inen |
| Korkeus | 573 mm |
| Pohjalevyn pituus | 840 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Virtalähde | 100 80 240 V |
| Tarkkuus | 1,5 + L(mm)/300 µm |
| Mittausalue, ulkoinen | 40.1 - 345 mm |
| Mittausalue, sisäinen | 1 - 305 mm |
| Toistotarkkuus (2 σ) | 1 µm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testausraportti |
| Pintalähtöjännite | 24V, 5A |
| Pohjalevyn syvyys | 320 mm |
| Näyttötyyppi | TFT-kosketusne4yttf6 |
| Näytön koko | 10 tuumaa |
| Datalähtö | USB-liite4nte4 |
| Tehonkulutus | 150 W |
| Verkkojännite | 100 - 240 V |
| Verkkotaajuus | 50 - 60 Hz |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 439900 |
|---|---|
| EAN | 4062406206000 |